Демарш "Чорноморця", 31/10/98 Украснський футбол

Демарш "Чорноморця", 31/10/98 Украснський футбол

    Вдала гра СК "Одеса" в нинішньому розиграші Кубка України спричинила в місті на березі Чорного моря футбольний бум. Очікується, що на поєдинок з чемпіоном країни київським "Динамо" в 1/8 фіналу прийде близько 15 тисяч одеських уболівальників. Саме тому в Одесі розглядається питання про перенесення цієї гри з 6-тисячного стадіону "Спартак" на Центральний стадіон ЧМП.

В`ячеслав КУЛЬЧИЦЬКИЙ.

Український футбол
31/10/98

ДЕМАРШ "ЧОРНОМОРЦЯ"

Схоже, що проведення прес-конференцій в Одесі стає традиційним явищем. У минулі роки ці заходи організовувались один-два, щонайбільше тричі за сезон, а коли "Чорноморець" загальмував узагалі припинились. Тодішній наставник одеської команди пояснював це... відсутністю приміщення, хоча раніше такої проблеми не існувало. Натомість тепер журналістська братія має нагоду спілкуватися з керівниками й тренерами клубу по кілька разів на місяць.

Як уже повідомляв "УФ", 23 жовтня відбулася прес-конференція за участю нового президента ФК "Чорноморець" Леоніда Климова, а ось минулої середи зустріч із представниками засобів масової інформації організував віце-президент одеського клубу Володимир Лемза. Ось його розповідь: Вирушаючи на матчі в Чернігів і Київ, капітан команди Валерій Погорєлов попередив: якщо до 29 жовтня футболістам не буде виплачено зароблене (орієнтовно сума заборгованості становить 120 тисяч американських доларів), то вони не вийдуть на чергову домашню гру. Домовилися, що все з`ясуємо після повернення. Результати матчів відомі: 2:1 у Чернігові й 1:8 у Києві. А за кілька днів після повернення додому на тренувальній базі "Чорноморця" відбулася зустріч з гравцями. Я розмовляв з кожним гравцем. Наша позиція така: за три дні, що залишилися до матчу з донецьким "Шахтарем-2", виплатити велику суму чужої заборгованості неможливо. Ми запропонували варіант поетапного розрахування з футболістами до кінця сезону. Тож грайте, заробляйте гроші й паралельно отримуйте те, що вам своєчасно не додали. Однак згоди ми так і не дійшли. Повторно повернулися до проблеми у вівторок на ранковому тренуванні, проте знову отримали негативну відповідь команди. Наша реакція була такою: хто не хоче грати вільний, а тому може здавати форму. Так, зрештою, гравці й зробили.

Виконати вимоги колективу ми не в змозі, адже таких грошей у нас немає. Я прагнув пояснити, що, незалежно ні від чого, "Чорноморець" був, є й буде. Вихід із ситуації, що склалася, ми знайдемо, навіть якщо він буде не кращий. Враховуючи вимоги Регламенту змагань, згідно з яким команда, що не з`явилася на два матчі, знімається з чемпіонату, маємо лише змогу використати футболістів до 18 років, які можуть грати без спеціальної заявки. Це, зокрема, юнаки зі СК "Одеса-2", яких тренує Георгій Пилипович Кривенко, чи вихованці групи підготовки "Чорноморця". Ми розуміємо, що, радше всього, програємо всі чотири зустрічі, які залишилися в першому колі, проте іншого виходу немає. Треба зберегти "Чорноморець".

Однак подальший розвиток подій засвідчив, що колективне протистояння в "Чорноморці" дещо змінилося. Дванадцять гравців "основи" готові продовжувати виступи на умовах, запропонованих нами. Тож гра з "Шахтарем-2" відбудеться. А якщо виникне непередбачувана ситуація, матимемо "під рукою" молодь. Про результат нині говорити рано, все з`ясується завтра. Що ж стосується завдання на сезон, то воно залишається незмінним: здобути перепустку до вищої ліги. Це, звичайно, буде зробити непросто, адже нинішній склад "Чорноморця" не в усіх футбольних компонентах є конкурентоспроможним. Що, до речі, засвідчила гра в Києві. І річ не в тому, що "Динамо-2" на три голови вище, просто наші гравці на той момент не були готові функціонально. Адже тренувальний процес останнім часом не вівся належним чином, та й моральний стан гравців не сприяв мобілізації на боротьбу за перемогу.

Володимир Лемза повідомив присутнім, що головним тренером команди призначено Олександра Голоколосова, який донедавна успішно працював у СК "Одеса". Його місце в друголіговому колективі займе Олександр Щербаков, який має намір у листопаді повісити бутси на цвях і остаточно зосередитись на тренерській діяльності. У роботі з "Чорноморцем" Голоколосову допомагатимуть Валерій Поркуян та Ігор Наконечний, які сприяли Володимирові Козеренкові. Останній кілька днів тому залишив Одесу.

Козаренко взяв тижневий тайм-аут, адже події, що відбувались в останні чотири місяці, негативно позначилися на його моральному стані, сказав Володимир Лемза. Ми домовилися, що визначимося з ним після повернення з Хмельницького, де він мешкає. Можливо, незабаром Козеренко приїде в Одесу, щоб жити й працювати тут.

Володимир Лемза також повідомив, що більше не гратимуть у "Чорноморці" оборонець Валерій Погорєлов і півоборонець Василь Мокан. Вони вже залишили команду. Натомість тренуються з колективом Павло Скоропад і Геннадій Щекотилін.

Відповідав на запитання представників мас-медіа і новий головний тренер одеського "Чорноморця" Олександр Голоколосов. Він, зокрема, зазначив, що могли б допомогти колективові досвідчені футболісти Юрій Сак, Олег Кошелюк і Олександр Гущин, які нині перебувають в Одесі, проте заявити їх можна лише в трансферний період.

В`ячеслав КУЛЬЧИЦЬКИЙ.
(Влас. кор. "Українського футболу").    

Український футбол
31/10/98

 
 

Комментарии:

Нет комментариев. Оставьте комментарий первым!

Добавить комментарии

Вы должны быть зарегестрированным пользователем чтобы добавлять комментарии. Пожалуйста зарегестрируйтесь или авторизируйтесь

Вход
Логин:
Пароль:
 
 
Регистрация
Поиск
Реклама
Дополнительно
ФК Черноморец - официальный сайт
Счетчики:
Rambler's Top100 Вся информация об Одессе Украинский футбол TOP-50
Новости | Команда | Сезон | Клуб | Мультимедия | Общение | Разное
© 2007 http://www.chernomorets.com
Неофициальный сайт.